Hizmetlerimiz

Group Recycling

AEEE Geri Kazanımı

AEEE Geri Kazanımı Atık toplama alanlarında yer alan atık toplama kutuları ve/veya konteynerların da biriken atıklarınız Lisanslı Atık Taşıma Araçlarımızla teslim alıyor ve tesisimizde AEEE gruplarına uygun olarak ayrıştırma yaptıktan sonra uygun proseslerle geri dönüşüm sağlıyoruz.
Tesisimizde işlenen AEEE grupları

1.Büyük ev eşyaları
2.Küçük ev aletleri
3.Bilişim ve telekomünikasyon
4.Tüketici ekipmanları
5.Aydınlatma ekipmanları
6.Elektrikli ve elektronik aletler (Büyük ve sabit sanayi aletleri hariç olmak üzere)
7.Oyuncaklar, eğlence ve spor aletleri
8.Tıbbi cihazlar
9.İzleme ve kontrol aletleri
10.OtomatlarTehlikeli Atık Geri Kazanımı

Tehlikeli atık kapsamında tesise kabul edilen kartuş-toner, atık floresan, tehlikeli metal ve tehlikeli kablolar tesiste ayrıştırılarak içindeki hammaddeler ekonomiye geri kazandırılırken geri dönüştürülemeyen kısımlar lisanslı bertaraf tesislerine gönderilir.

Tehlikesiz Atık Geri kazanımı

Tehlikesiz atık kapsamında tesise kabul edilen atık kablolar ön araştırmadan geçirildikten sonra kırıcılarda kırılır, kırımdan sonra içindeki plastik ve bakır içerik vb. gibi metaller ayrıştırılarak tekrardan hammadde olarak kullanılmaya hazır hale getirilir.Veri İmha ve Bilgi Güvenliği

Veri İmha Hizmetleri

Günümüzde firmaların, kamu kuruluşlarının gizli tutulması gereken önemli verileri, bu bilgileri içeren elektronik cihazlarda saklanmaktadır. Bilindiği gibi, saklanmasına gerek kalmayan verilerin standart silme komutları kullanılarak silinmesi yeterli değildir. Bu verilerin güvenli ve kalıcı bir biçimde imha edilmesi gereklidir. Grup Recycling olarak Bilgi güvenliği politikaları ve ISO 27001, TS EN 15713 standartları kapsamında matbu evrak ve dijital verilerin güvenli imha işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Türkiye’de Kişisel Verileri Koruma Kanunu (KVKK) ve dünya genelinde aynı görevi üstlenen Global Data Protection Regulation (GDPR) standartları gereğini oluşan veri imha süreçlerini; güvenli, lisanslı, belgeli ve hızlı bir şekilde size sunduğumuz bu hizmet ile yerine getirebilirsiniz.
Veri imha Çeşitleri

1.Wipe (Güvenli Veri Silme – Üzerine Yazma Yöntemi)

Güvenli veri silme yönteminde bilgi içeren elektronik cihazlardaki veriler özel programlar aracılığı ile silinir. Veri silme işlemi sonrasında cihazlar tekrardan kullanılabilir.

2.Degauss İşlemi (Manyetik İzleri Bozma / De-Manyetize Etme Yöntemi)

Degauss işlemi ile manyetik ortamdaki yönlendirmeler bozularak, hassas verilerin kalıcı olarak silinmesi sağlamaktadır. Degauss cihazları bilgisayar, video, ses, vb. verileri barındıran manyetik depolama sürücülerindeki verilerin imhası için kullanılmalıdır. Degauss işlemi sonrasında çoğu medya tekrar kullanılamaz hale gelmektedir.

3.Fiziksel Olarak Parçama (Fiziksel Yok Etme Yöntemi)

Sürücülerin kırıcılarda fiziksel olarak parçalanarak veya delinerek imha edilmesidir.